O mně

Něco málo na úvod... Jmenuji se Simča, bydlím v malém městečku a máme s přítelem krásnou malou dceru, se kterou jsem momentálně na mateřské dovolené.

Tuto stránku jsem založila nejen pro sebe, ale i pro moje blízké okolí, přátele a známé, kteří se mnou řešili jídelníček a ptali se, jak si sestavuji denní jídelníček anebo po mně chtěli recept na něco dobrého, přesto zdravého.

V říjnu 2014 jsem zašla na odběry krve k obvodní lékařce, protože mě už více než měsíc trápilo bolení žaludku a střev, trpěla jsem nadýmáním a průjmem. Z krve mi lékařka zjistila zvýšenou hodnotu enzymu amyláza, který produkuje slinivka břišní. Zkrátka moje slinivka byla oslabená, proto mě pořád bolelo pod žebry a měla jsem pocit, že mám skřípnutý nerv u levé lopatky. Zaměřila jsem se tedy na to, co denně jím a čeho bych se měla vyvarovat. Pátrala jsem a objevila stravování, které mi bylo velmi blízké – vitariánství. Od října 2014 jsem ze dne na den přešla na RAW stravu a moje problémy konečně ustaly. Přiznám se, že ze začátku nikoliv, bylo mi pořád zle. Pořád mi dloubalo v hlavě, proč. Poté jsem se seznámila s jedním léčitelem (jestli ho tak můžu nazvat), který je vitarián již dlouhou dobu a řekl mi, co dělám špatně. Moc kombinací dohromady! Plácala jsem páté přes deváté – sladké ovoce s kyselým, avokáda s ovocem, pohanka s ovocem anebo na sladko, libovala jsem si v kombinacích ořechy+ovoce (všelijaké recepty raw cukroví) a to byl kámen úrazu. Jakmile jsem si to uvědomila, konečně se můj stav rapidně zlepšil – takřka do normálu a na testech již slinivka nezlobila. Ale od té doby na 99% dodržuje monotónní stravu  - viz můj denní jídelníček. Občas si dám nějakou tu sladkost (viz. Raw cukroví).

Jelikož mám rodinu, denně vařím, ale vždy jsem vařila velmi zdravě, a proto se s Vámi podělím i o moje neRAW recepty, které vařím a peču pro přítele. 

Klady a zápory, které pociťuji díky 100% RAW:

+ zbavila jsem se střevních problémů
+ zbavila jsem se svědění pokožky hlavy
+ přestala jsem mít suché nohy a popraskané rty
+ už žádné mykózy
+ méně spím a přitom mám více energie
+ mám konečně krásnou pleť bez pupínků
+ konec premenstruačnímu syndromu a bolestivé menstruaci

- okolí moc nechápe a rodina mi neustále říká "Co jíš?" "Ty nic nejíš"
- omezené možnosti stravování
- hubnutí (bylo by i bez RAW stravy, jelikož mám dietu omezenou na tuky kvůli slinivce)


2 komentáře:

  1. na váze přibíráme především konzumací cukru, nikoli tuků. další na řadě je pšenice. a slinivku/slezinu poškozuje především přemítání, stres a z jídelníčku mléčné produkty a syrová z povahy studeně působící zelenina a ovoce.

    OdpovědětVymazat
  2. Vubec nechapu kombinaci Smoothies tam nesouhlasí kombinace tady čtu co se má co se nemá a přitom kombinace surovin je špatně to si děláte z lidí srandu né

    OdpovědětVymazat